Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 28 lutego 2021 r.

» Dzisiaj przypada niedziela Dzieła Pomocy Misjonarzom Ad gentes pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”. Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
» Rekolekcje wielkopostne dla dzieci planujemy od 22 do 24 marca, a dla dorosłych od piątej niedzieli Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. dr Andrzej Persidok.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 21 lutego 2021 r.

» Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 15.00. Będzie ono połączone z Mszą św.
» Przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 będzie udzielane błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.
» Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 14 lutego 2021 r.

» W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, przygotowujący nas do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. W tym dniu w naszej Świątyni rozpocznie się tegoroczna modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych Warszawy. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 18.00 i 20.00, której przewodniczył będzie ks. kard. Kazimierz Nycz.

V NIEDZIELA ZWYKŁA, 7 lutego 2021 r.

» Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie.
» W czwartek we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzić będziemy XXIX Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8). Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi”.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA, 31 stycznia 2021 r.

» We wtorek obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic tylko na początku każdej Mszy św.

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO, 24 stycznia 2021 r.

» W czwartek podczas różańca, na Mszy św. o godz. 18.00 oraz w czasie nabożeństwa do Opatrzności Bożej będziemy się modlić o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
» W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

II NIEDZIELA ZWYKŁA, 17 stycznia 2021 r.

» Od 18 do 25 stycznia, święta Nawrócenia św. Pawła Apostoła, trwać będzie w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15, 5-9)”.
» We wtorek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, którego relikwie znajdują się w naszej Świątyni.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, 10 stycznia 2021 r.

» Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Zachęcamy do lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego, części dotyczącej sakramentu chrztu świętego (punkty 1213-1284).
Dziś rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Józefa Sebastiana Pelczara, którego relikwie znajdują się w naszej Świątyni.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, 27 grudnia 2020 r.

» Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Modlitwą otaczamy szczególnie rodziny naszej parafii. Niech ten dzień przyczyni się do wzmocnienia więzi w naszych ogniskach domowych. O godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za rodziny z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

IV NIEDZIELA ADWENTU, 20 grudnia 2020 r.

» W Wigilię Bożego Narodzenia Msze św. tylko o godz. 6.30 – roraty i o godz. 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy, aby w tym dniu zachować polski zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Archiwum

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej